Értékelés
Ajánló
A Fujifilm FinePix HS20EXR jópár újítást hozott, melyek egy része nem feltétlenül a gép előnyére vált. Érdekes az is, hogy olyan szolgáltatásokat is elhagytak, melyek a HS10-nél kerültek bevezetésre. A FinePix HS20EXR ennek ellenére jól sikerült, a komoly sorozatok kedvelői biztosan élvezni fogják a kínálkozó lehetőségeket. A Lightroom-ban való RAW konvertálás utáni erős torzításra pedig várhatóan lesz gyógyír az Adobe által létrehozott lencsekorrekciós adatokkal, csak ezt ki kell tudni várni. Addig is a gyári konverterrel gond nélkül alakíthatjuk át RAW fájljainkat a torzítás problémája nélkül.
S hogy érdemes-e a HS20EXR-t választani a HS10 helyett? Nos ez az a kérdés, amire mi soha sem fogunk tudni válaszolni, hiszen teljes egészében a fotózási szokásoktól függ. A két gép főként szolgáltatásokban tér el egymástól, s bár a felbontás jóval nagyobb a HS20EXR-nél ami 1:1 nézetben gyengébb képminőséget mutat, papírképen, egy kiállításon, digitális képkereten, vagy akár monitoron teljes képernyőn nem lesz rosszabb a végeredmény.
A Fujifilm FinePix HS20EXR-t azoknak ajánljuk, akik szeretnének igazi nagylátószöget, komoly tele állást, jó makróképességet, könnyű panorámakészítési módot, vagy éppen gyors sorozatokat, s fontosnak tartják kihasználni a RAW formátumban rejlő lehetőségeket is.
A Fujifilm FinePix HS20EXR ára a cikk megjelenésekor bruttó 108.000 Ft.
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- USB kábel
- mono A/V kábel
- objektívvédő kupak és hozzá szíj
- napellenző
- 4 db alkáli elem
- nyakpánt
A fényképezőgépet a Fujifilm Magyarországtól kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A fájlnévben szereplő RAW-LR szócska az eredetileg RAW-ban készült fotókat jelzi, ezek az Adobe Lightroom v3.4.1-ben konvertált fotókat mutatják, melyek a szoftver alapbeállításaival készültek.
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!