Értékelés
Nem lehet csalódni az Olympusban MILC fronton, ezt már évek óta így érezzük. Mind a kedvező árú belépőszintű kis gépek szerelmesei, mind a komolyabb masinákat igénylők megtalálhatják az Olympusnál azt a modellt, ami leginkább a kezük alá való.
Jóllehet, a mikro NégyHarmad rendszer 4/3 szenzor formátuma az igazán kis mélységélességű fotózást csak a közeli, kis tárgytávolságú képeknél teszi lehetővé és a full-frame-nél kisebb szenzorméret a képzajon is érezhető, kategórián belül (és most ide nyugodtan vegyük bele az APS-C szenzoros gépeket is) semmi szégyenkezni valója nincs az E-M1 Mark II-nek, sőt!
Szolgáltatásokban bőven köröz konkurens termékeket, a DSLR-ek javarésze pedig egyértelműen le van maradva képességek terén, lásd Ultra HD videó, time-lapse készítés, Live Bulb és Live Time, ultragyors sorozat, fókusz sorozat, egyes objektívekkel akár focus stacking lehetősége, dupla kártyafoglalat UHS-II kompatibilitással. Ezek azért még a felső kategóriás profi DSLR-eknél sincsenek mind meg.
Az Olympus tehát igyekszik nem csak a képminőség terén odatennie magát, de szolgáltatásokban is olyan bőséges kínálatot adni, mint kevés más gyártó.
Bár ma még merész olyat mondani, hogy egy ilyen gép profi felhasználásra is alkalmas, akár egy profi esküvői fotós is dolgozhatna vele, a valóság az, hogy ez tényleg így van. Leszámítva a full-frame-hez képest kicsit magasabb képzajt és a portréknál kicsit nagyobb mélységélességet, a többi képességével bőven lehetővé teszi a megismételhetetlen pillanatok elcsípését is, talán még a DSLR-eknél is jobban. A trend persze nem arra mutat, hogy az esküvői fotósok tömegével lépnének MILC-re (leglaábbis Magyarországon), aminek nyilván nem csak a konzervativizmus az oka, hanem az árak is. Egy kiépített rendszerről átnyergelni nem olcsó mulatság. Pedig az idő a MILC-ekek dolgozik.
Az Olympus OM-D E-M1 Mark II bizonyította, hogy van még hová fejlődnie a többi gyártónak szolgáltatások terén. Aki ma egy nagyon jó szolgáltatásválasztékú nem full-frame szenzoros MILC-et keres, annak az E-M1 Mark II igazán jó választás.
Igaz, a 600e Ft-os ár első ránézésre elgondolkodtató, ilyen áron választható akár full-frame DSLR is, de a méretében és tömegében is alulmarad, ráadásul szolgáltatásai is biztosan alul maradnak az E-M1 Mark II-éhez képest.
Az Olympus OM-D E-M1 Mark II váz cikkünk megjelenésekor bruttó 600 ezer Ft-ért kapható, a garancia 2 év. Választhatjuk a gépet és a 12-40mm f/2,8 Pro objektívet tartalmazó kitet is, ezért 800e Ft-ot kell fizetnünk.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- BLH-1 li-ion akkumulátor
- BCH-1 hálózati töltő
- bajonett sapka
- nyakpánt
- FL-LM3 külső kisvaku
- USB kábel
- kezelési útmutató és szoftver CD
A fényképezőgépet az Olympus magyarországi képviseletétől kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztfotók
A fényképezőgéppel a következő objektíveket használva készítettünk tesztfotókat:
- Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 Pro
- Olympus M.Zuiko Digital 25mm f/1.2 ED PRO
- Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ
A képek a fényképezőgép normál beállításaival készültek, s a veszteségmentes elforgatást leszámítva minden tekintetben módosítatlanok. A RAW fájlokat Adobe Lightroom v6.10.1-ben konvertáltuk alapbeállításokkal, Camera Natural színprofilban (sRGB színtérben).
A tesztfotók itt érhetők el: Olympus OM-D E-M1 Mark II tesztfotók.