Értékelés
Ajánló
Bár a Sony DSC-H1 az ő idejében komoly konkurenciát jelentett a többi hasonló terméknek, úgy érezzük, a DSC-H5 egy picit lemaradt most a többi modell mögött. Félreértés ne essék, használhatóságban (pl. a makró tekintetében) még mindig élen jár, videózásban is megelőzi a Panasonic DMC-FZ7-est, de vannak olyan paraméterek, szolgáltatások, amelyekben sajnos mindkét konkurens modelltől lemarad.
Ezek alapján azt mondhatjuk: aki szeretne egy ultrazoom fényképezőgépet, amivel jól lehet videózni, remek makróképessége van, jó részletgazdagságú és nagy felbontású, de nem tartja fontosnak a gyors vakus felvételek készítését és a sorozat fényképezést, valamint tele állásban a hajszálnyival tovább tartó élességállítás sem okozna számára problémát, az bátran vágjon bele egy Sony DSC-H5-be. Azok is nagyon jól fognak járni, akik már nagyon utálják, hogy nyáron napsütésben alig látják az LCD-t, mert a DSC-H5 LCD-je tűző napsütésben is kiválóan látható. Mindezek alapján aki számára még nem lenne egyértelmű, hogy e gép a legjobb kompromisszum számára, az nézze meg a gép árát. Ugyanis igen jó árat talált ki neki a Sony.
A Sony CyberShot DSC-H5 ára a cikk megjelenésekor bruttó 120e Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a 32 MB belső memóriával rendelkező fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- két darab 2500 mAh kapacitású NiMH akku
- BC-CS2A jelű két áramkörös hálózati töltő
- adaptertubus
- napellenző
- objektívvédő sapka és hozzá szíj
- nyakpánt
- USB- és A/V kábel
A fényképezőgépet a Sony Magyarországtól kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az egyes képekre, a képekről expozíciós információk is leolvashatók. A fájlnevekben a kisfilmes formátumba átszámolt gyújtótávolság értékek is szerepelnek, az érzékenység egy kivételtől eltekintve ISO80 volt, az ISO100 érzékenységű felvételt a fájlnevében jelöltük.