Címlap 2014

Archívum

Kipróbáltuk: Epson L1800 teszt

Az otthoni és irodai nyomtatás szép lassú átalakulását figyelhetjük meg, ha az Epson terve beválik. Céljuk ugyanis az, hogy jelentősen csökkentsék a nyomtatási költségeket, ehhez pedig méretes, sok esetben külső tintatartályokat alkalmaznak, amelyekkel költséghatékonyabb nyomtatás érhető el. Szerkesztőségünkben az Epson nyáron bejelentett A3+-os fotónyomtatója járt.

Epson L800 fotónyomtató

Ritka vendég házunk táján a nyomtató, de ha sikerül egy-egy érdekesebb darabot tesztvégre keríteni, igyekszünk kipróbálni. Ilyen az Epson hazánkban nemrég forgalomba került tintasugaras nyomtatója, mely az asztali nyomtatók között minden eddiginél nagyobb tintakapacitással büszkélkedhet.

Kipróbáltuk: HP Deskjet 6525 multifunkciós nyomtató teszt

Több, mint két éve, hogy nem járt már a szerkesztőségünkben fotónyomtató. Nem is szeretnénk újra rendszert csinálni a bemutatásukból, de hosszú évek rossz stratégiája után úgy tűnik, hogy a nyomtatógyártók rájöttek hol a hiba az otthoni (fotó)nyomtatásban.

Megrengetett fotóipar

A néhány napja Japán közelében történt borzalmas földrengés és szökőár komolyan érintette a világ fotóiparának fellegvárát is. A japán gyártók már mind tájékoztatták érintettségükről a sajtót és a partnereiket. Összefoglaltuk, hogy melyik cég mely tevékenységeiben várható fennakadás, illetve hogy első lépésként hol milyen formában vesznek részt a kárelhárításban, kárenyhítésben.

Karácsonyi ajánló – kiegészítők 4.

Napjainkban a rengeteg reklám és a média hatására a karácsony egyre inkább a vásárlásról és az ajándékokról szól. Mi nem szeretnénk ezt tovább erősíteni, mégis úgy gondoljuk, érdemes néhány tippet adni azoknak, akik a szeretet ünnepén egy-egy hasznos ajándékkal is szeretnék meglepni családtagjukat, ismerősüket. Negyedik cikkünkben fotónyomtatókkal, ezek kiegészítőiről, valamint fényképes ajándékokkal foglalkozunk.

Fakulásteszt – 2009

Tavaly harmadjára kezdtünk egész éves fakulástesztet, hogy kiderítsük mit bírnak a különböző technológiával készített nyomatok a tűző napon. Az eljárást egy kicsit kibővítettük, és a tesztelésbe bevont termékek listáját is aktualizáltuk. A tesztképek és kontrollnyomataik kinyomtatásához a tavaly tesztelt nyomtatósorozatot és egy minilabort használtuk. Igazán nagy meglepetés nem ért, de volt amin azért elcsodálkoztunk.

Röviden: Epson PP-100 DVD sokszorosító teszt

Nyomtatótesztjeink végére egy rendhagyó készülék került, méghozzá az Epson DVD sokszorosítója. Részben kapcsolható ez a termék a nyomtatáshoz, hiszen segítségével remek DVD feliratokat nyomtathatunk a lemezekre, csak erre használni ezt a gépet viszont finoman fogalmazva gazdaságilag nem lenne rentábilis. Az inkább DVD-írásra készített terméket ugyanis 1,2 millió Ft-ért lehet megvásárolni.

Kipróbáltuk: Epson Stylus Photo R2880 teszt

Az Epson A3 formátumú nyomtatói közül idén a 2008-ban megújult Stylus Photo R2880 járt nálunk. A sallangoktól mentes, egyértelműen fotónyomtatásra tervezett készülék UltraChrome K3 tintarendszert alkalmaz, amely a jó minőségű fotónyomtatás egyik záloga.

Kipróbáltuk: Epson Stylus Photo PX700W teszt

A sok-sok DuraBrite tintás általános jellegű nyomtató után végre egy igazán fotónyomtatásra termett készüléket is kipróbálhattunk, amely a már jól ismert Claria tintacsaládot használja. A másolásra, szkennelésre, dokumentum- és fotónyomtatásra alkalmas multifunkciós gépből ráadásul extrákat sem hagytak ki. Ára ezek ellenére megfizethető maradt.

Kipróbáltuk: Epson Stylus SX600FW teszt

Főként kisebb vállalkozások irodáiba, vagy tehetősebbek otthonába szánja az Epson a Stylus SX600FW multifunkciós készüléket. A színenként cserélhető tintatartályokat alkalmazó nyomtató komoly kiegészítő szolgáltatásokat kínál, melyek ellenére ára igazán mérsékelt marad. Ha még ezt jó minőségű nyomtatás is kiegészíti, talán meg is találtuk a főnyereményt. Nézzük, mire képes az SX600FW.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Színek szelektív sötétítése Photoshopban

Jimmy McIntyre videójában megtanulhatunk egy gyors trükköt, hogyan sötétítsünk, vagy világosítsunk egyes színeket képeinken. A Photoshop, mint tudjuk, rettentő sok szolgáltatást és...

Így készülnek a Sigma Art objektívjei

Objektívgyártás a Sigma Aizuwakamatsu gyárában.

Hogyan ejtsük: bokeh?

A fotós szakzsargonban sok olyan szó van, amely idegen eredetű (lásd blende, push-hívás, Schwarzchild-effekt, stb.). Egyesekhez nem is igazán van jól használható magyar szó. Bár...

Mi az a CRI és miért is jó ez nekünk?

A CRI, azaz a Color Rendering Index nem annyira új keletű, mint gondolnánk. A szín visszaadási indexként fordítható paraméter manapság főként a LED-es fényforrásoknál...

Majdnem mindent az objektívekről

Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...