Értékelés
Ajánló
Cikkünk ajánlójának utolsó két mondatára utalnék most vissza, amely így hangzott: „A Canon […] nehéz startnak néz elébe, hiszen sok vetélytárs akad már, amik mind-mind megszorongathatják. De vajon tudják?” Nos, a kérdés persze nem volt komoly, hiszen nyilván nincs olyan gép, amit ne lehetne megszorongatni így, vagy úgy, összbenyomásban, árban, vagy éppen egyetlen szolgáltatásban. A Canon EOS M sem mentes a kompromisszumoktól, a konkurencia gépeinek ismeretében a leginkább fejleszteni szükséges terület az AF rendszer (félre ne értse senki, a Canon EOS M fókuszrendszere teljesen használható átlagos szituációban, de ma már léteznek nála gyorsabbak). S bár a gyártó firmware frissítéssel kívánja orvosolni ezt, valószínűleg komolyabb gyorsítás csak egy gyorsabb szenzorral lesz lehetséges. Egyebek tekintetében persze minden a megszokott átlag MILC-es. Kis objektív, viszonylag kis tömeg, ez-az elmaradva (pl. beépített vaku).
A Canon nyilvánvalóan nem a legtökéletesebb, legjobb és legtöbb szolgáltatást kínáló MILC-et kívánta létrehozni, hanem egy olyan modellt, amely lehetőség szerint a legtöbb fotósnak elegendő lesz, s a Canon felhasználók is inkább efelé hajlanak majd, s nem egy újabb, másik rendszert választanak DSLR-jük mellé.
Ha a gép nem is lett 100%-ban szerethető, összességében jól sikerült, s ha azt is számításba vesszük, hogy ez az első Canon MILC, akkor méginkább azt kell mondjuk, hogy ügyes. Mindezek mellett azért jelezni kell: már tudjuk, mi kell majd egy komolyabb és mi felesleges egy olcsóbb gép létrehozásához. Mert a jó piaci szerepléshez ma már nem elég egyetlen modell.
Mindezekkel együtt a Canon EOS M szerethető masina. Aki rendelkezik pár minőségi EF objetkívvel, érdemes komolyan fontolóra venni, hogy ne csábuljon el más gyártó modellje felé, hiszen az EF adapter igen kedvező, 40e Ft körüli áron megvásárolható, így pedig rögtön sok-sok objektív rátekerhető a gépre. Persze nincs ez másként a többi gyártónál sem, csupán a megfelelő adapterért kérnek néha két-hárommszor ennyit.
A Canon EOS M-et tehát mindazoknak ajánljuk, akik Canon DSLR géppel és objektívekkel rendelkeznek, s szeretnének egy kisebb, könnyebben hordozható, de flexibilisen használható fényképezőgépet. Sportfotózásra azonban inkább a DSLR-jüket vigyék. Akik pedig még nem rendelkeznek Canon DSLR-rel, s egy kicsi, kedvező árú MILC-et szeretnének érintésérzékeny kijelzővel, nyugodtan kóstoljanak bele a Canon MILC tortájának első szeletébe, mert az EOS M kezelése miatt nagyon könnyen megszerethető.
A Canon EOS M fényképezőgép EF-M 18-55mm f/3,5-5,6 IS STM objetkívvel, Speedlite 90EX vakuval bruttó 220 ezer Ft-ért vásárolható meg. Emellett létezik fix gyújtótávolságú, EF-M 22mm f/2 objektívvel felszerelt kit is EOS M-EF adapterrel, bruttó 263 ezer Ft-ért.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- szoftver CD
- használati útmutatók
- lítium-ion akkumulátor (LP-E12)
- hálózati akkutöltő és kábel (LC-E12)
- vállpánt
- USB-kábel
- vázsapka
A fényképezőgépet az Canon Hungáriától kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
Tesztünkhöz a Canon EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM objektívet, valamint az EF-EOS M adapteren keresztül további EF objektíveket használtunk (Canon EF 50mm f/1.8 II,
Tamron SP AF28-75mm f/2.8 XR Di LD).
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket, valamint EF adapter használata esetén a gyártót és az objektív típusát is (a jelölés nélküli fájlok az EF-M kit objektívvel készültek).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!