Értékelés
Ajánló
A Canon ismét megmutatta, hogy igen komolyan veszi a nagy szenzoros kompakt fényképezőgépek fejlesztését. A PowerShot G széria eddig is kínált már néhány 1″ és 1,5″ típusú szenzor köré épített gépet, de a PowerShot G3X az összes közül a legnagyobb zoommal rendelkezik, ráadásul ez nem csak a Canon berkein belül mondható el. A világelső ultrazoom nagy szenzoros gép tesztünk során jól teljesített, a képminőséggel semmi gond nem adódott, az objektív is részletes, aberrációtól mentes képet nyújtott. Egyedül a szolgáltatásválaszték tűnik kissé visszafogottnak.
Nem kifejezetten az UltraHD videókészítés hiányára gondolok, inkább olyan extrákra, mint az időzített képkészítés time-lapse videókhoz, vagy az automatikus összefűzéssel készíthető egyszerű panorámák. Ezeket ugyanis nem kínálja a PowerShot G3X, pedig sok más kompaktban megtalálhatók ezek a hobbi és amatőr fotósok számára is hasznos szolgáltatások.
Ettől függetlenül a gép hozza azt, amire szánják: remek nagylátószöget és igen komoly telét kínnál, jó felbontású szenzorral, hatékony zajszűréssel, amely még ISO800, sőt ISO1600 érzékenységnél is kellően alacsony képzajt hagy a képen, viszont a részletgazdagság remek marad.
Aki kiábrándult már a kompaktok erős zajszűrése okozta gyengébb képminőségből, de igényli a komolyabb nagylátószöget és a telét is, viszont ódzkódik a MILC gépektől (hiszen az elvárásainak megfelelő objektívek vagy nem léteznek, vagy túl drágák), az nagyon jól jár majd a Canon PowerShot G3X-szel. Állítom még ezt akkor is, ha a gép maga nem nevezhető olcsónak.
A bruttó 300.000 Ft-os ár ugyanis első hallásra igencsak borsosnak tűnhet, hiszen mondhatnánk, hogy ezért a pénzért egy igen komoly MILC-et is vásárolhatunk. Azonban azt se felejtsük el, hogy a MILC géphez egy 24 mm-es nagylátószöget és 600 mm-es telét is kínáló objektívet is vennünk kell, ez utóbbi pedig alaphangon is 170 ezer Ft még az olcsóbb változatokból is (lásd: Olympus M.Zuiko Digital ED 75-300mm f/4,8-6,7, Panasonic Lumix G Vario 100-300mm f/4-5,6 MEGA O.I.S).
Ha így nézzük, akkor az objektív simán ér 200 ezer Ft-ot, ez esetben pedig a „váz” csupán 100e Ft, amely a belépőszintű MILC-ek értéke. Azok azonban nem tudnak olyan szolgáltatásokat, amelyet a Canon PowerShot G3X (lásd vakupapucs, dönthető LCD, könnyed használatot adó kezelőszervek).
Persze ott van a cikkünk elején említett fő konkurens is, amely jóval kedvezőbb árcédulával van jelen a piacon, de ha a zoomátfogás kardinális kérdés, akkor a G3X az egyértelmű nyertes.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a szoftver CD-n és a használati útmutatón kívül a következőket kapjuk:
- Li-ion akkumulátor (NB-12L)
- külső akkutöltő
- objektívvédő sapka és hozzá szíj
- nyakpánt
- USB- és A/V kábel
A fényképezőgépet a Canon hazai képviseletétől kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson a lenti linkre. A fájlnevekben feltüntettük a használt érzékenységet, a kisfilmre átváltott ekvivalens gyújtótávolságot és a rekeszértéket is.
A képek alapbeállítások mellett készültek (zajszűrés normál értékű).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!