Értékelés
Ajánló
Hogy őszinte legyek, igazából nem irigylem azokat, akik mostanában szeretnének ultrazoom fényképezőgépet választani. No nem azért, mert nem talál magának olyat, ami megfelelő, hanem azért, mert az általunk kipróbált három modell közül jómagam is alig tudnék választani, pedig igencsak tisztában vagyok a saját elvárásaimmal. Egy viszont biztos. Ha a kihajtható LCD fontos szempont, akkor a Canon PowerShot S3 IS egyedüliként marad bent a választható gépek listájában. De ha jó képminőséget (jó részletgazdagság, kategóriájában átlag alatti kromatikus aberráció, elviselhető képzaj, kis torzítás) szeretnénk, akkor is jó választás az S3 IS. Videófelvételi képességei is kiválóak, sőt szinte egyediek is, hasonló árú és tudású fényképezőgép nincs, amely ilyen minőségi mozgóképrögzítést kínál. Azok számára lesz kevésbé „némbör van”, akik élnek-halnak a makrózásért. Az S3 IS-sel ugyanis viszonylag nehéz jó közelképeket készíteni.
Aki pedig mégsem tudna dönteni az ultrazoomok között, nézze meg a Canon PowerShot S3 IS apró, kényeztető vagy éppen figyelmes szolgáltatásait, amelyek más modellekből kimaradtak, hátha a végén ez mozdítja el képezletbeli mérlegünk nyelvét. Bár az S3 IS árképzése talán most egy kicsit nagyobb differenciát okozott a kategóriatársakhoz viszonyítva, adott esetben, hogy ha valakinek ezek a többletszolgáltatások, az élesebbnek ható kép (nagyobb élesítés), a kiváló videó, a kihajtható LCD és a gyors fókusz fontos, akkor biztosan szívesen kifizeti a gép jelenlegi árát: bruttó 130 ezer Ft-ot.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen kívül a következőket kapjuk:
- 4 db alkáli ceruza elem
- 16 MB-os Canon SD kártya
- nyakpánt
- USB- és A/V kábel
- objektívvédő sapka és hozzá szíj
A fényképezőgépet a DigitCam Kft.-től kaptuk tesztünk idejére. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az egyes képekre, a képekről expozíciós információk is leolvashatók. A fájlnevekben a kisfilmes formátumba átszámolt gyújtótávolság értékek is szerepelnek, az érzékenység egy kivételtől eltekintve ISO80 volt, az ISO100 érzékenységű felvételt a fájlnevében jelöltük.