Értékelés
Ajánló
Miben is változott ez a gép, az elődje óta eltelt 13 hónapban? Nos, optikájában és külsőre szinte semmiben, bár az a nano lencsebevonat és a plusz zoom/fókusz kar azért nem árt. A felbontás ugye kisebb lett a képminőség pedig ezzel együtt valamivel jobb, bár az alacsony érzékenységen jelen volt zaj még mindig része a képeknek. Magasabb érzékenységeken viszont nem találkozunk belőle drámaian sokkal, hiszen a továbbfejlesztett szűrés jó erősen teszi a dolgát.
Egyértelmű az előrelépés a videó terén, ami az egyik legjobb a placcon, a korábbinál szemmel láthatóan finomabb képfrissítéssel, és sok beállítási lehetőséggel, melyek között érdekes képeffektusok is megtalálhatók. És persze azt se feledjük, hogy kategóriájában ez a leggyorsabb autofókusszal ellátott gép.
Pár, korábban is bosszantó, de apró hibát az ezért sikerült megtartaniuk, mint a gyenge minőségű EVF, a sötétben szaggató LCD, vagy a tényleg álmos alvó mód.
Miként is foglalhatnánk össze a DMC-GZ150-et? Ez egy picit gyorsabb gép, picit jobb képminőséggel, picit jobb videóval, picit több lehetőséggel. Mindenből csak egy pici plusz. FZ100 tulajdonosoknak nem kötelező, de ha valaki ki nem állhatja a cserélhető objektívet, és sokat tudó zoomkompaktot szeretne, jó helyen keresgél.
A Panasonic Lumix DMC-FZ150 ára bruttó ~135e Ft.
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- DMW-BMB9E lítium-ion akkumulátor
- DE-A84A hálózati akkutöltő, kábellel
- műanyag lencsevédő sapka, zsinórral
- vállpánt
- objektív napellenző
- USB kábel
A fényképezőgépet a Panasonic hazai képviseletétől kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo.com működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Panasonic Lumix DMC-FZ150 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!