Értékelés
Ajánló
Az ultrazoom zsebgépek népszerűségének úgy tűnik semmilyen más trend nem tudott betenni. A 10x zoommal szerelt gépek pionírjai pedig kétségtelenül a TZ-széria volt. Ugyan a TZ10 még nem a jubileum, de híven tükrözi, hol kell tartania manapság szolgáltatások terén egy komoly kompaktnak. Van itt minden, amire szükségünk lehet, és olyan is, amire nem, de a manuális beállítások, a kiváló és sokrétűen beállítható videó lehetőségek, a még gyorsabb autofókusz, vagy a kiváló stabilizátor magáért beszél. Egyedül a kis érzékelő-sok pixel-gyengébb képminőség trióba fut bele megint a gép, de azt hiszem ezt már megszokhattuk a hasonló fényképezőgépektől.
Csodát ez a modell sem tud tenni, hiába az új feldolgozó módok, mint például az intelligens felbontás technológia. Aki képminőség javulást vár tőle, nagy valószínűséggel csalódni fog, a fent felsorolt új és továbbfejlesztett szolgáltatásokban viszont nem lehet. A TZ7-et „lepointandshootoztam”, jobbára még ez is az, de egyre komolyabban kell vennünk. Sajnos az árát is. Kicsit sem látok bele a cégek árképzésének félhomályos zugaiba, de a 100 ezer forint közeli hazai ár – fogyasztói szemmel – elég borsosnak tűnik. Házon belül olcsóbban jön ki egy FZ38-as, amit zsebre nem tehetünk ugyan (persze zsebe válogatja), de nagyjából ugyanezeket a szolgáltatásokat is megkapjuk. Tudom, tudom…GPS!
Pro és kontra
A gép pozitív és negatív tulajdonságai a következők:
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- CGA-S007A lítium-ion akkumulátor, műanyag védőtokban
- DE-A45B akkutöltő, hálózati kábellel
- csuklószíj
- USB kábel
- A/V kábel
A fényképezőgépet a Panasonic South-East Europe Kft-től kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Panasonic LUMIX DMC-TZ10 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.
Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, és tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok! A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).
A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!