Kipróbáltuk: Sony DSC-V3 teszt

0

Menürendszer

Felvétel módban a menü gomb megnyomása a felvétel-menüt jeleníti meg a képernyő alsó részén. Ekkor a háttérben továbbra is látható marad az élőkép. Az egyes almenükben elegendő csak a mozgató nyilakat használni, a menüből való kilépéskor a kiválasztott menüpont aktivizálódik, nincs szükség a navigáló nyilak között elhelyezett gomb használatára. Itt a következőket találjuk: téma mód (csak az üzemmódtárcsa SCN állásában), fénymérés, a fehér-egyensúly, az érzékenység, a tömörítési fok, a felvétel módja (RAW, TIFF, sorozatok), az automatikus exp. sorozat lépésköze (a DSC-V1-ben még a SetUp-ban volt), a MultiBurst sorozat sebessége, a vaku teljesítmény-kompenzáció, a fotoeffektek (fekete-fehér vagy szépia), a színtelítettség, a kontraszt és az élesítés.

Ha lejátszás közben nyomjuk meg a Menu gombot, a lejátszás-menü jelenik meg, szintén a kijelző alsó részén egy sávban. Ebben beállítható, hogy melyik mappa képeit nézzük meg, a képeket levédhetjük, nyomtatásra előjegyezhetjük (DPOF), nyomtathatjuk (PictBridge), diavetítést kezdeményezhetünk (képek közötti idő 3 mp és 1 perc között, aktuális mappa képei vagy összes mappa képei), átméretezhetünk, elforgathatunk, illetve videófájlokat két részbe vághatunk. Mint ahogy a Sony DSC-V1-nél is, úgy itt is bármilyen felbontásra le tudjuk méretezni a képeinket, nem csak VGA felbontásra, és alá, mint sok más gép esetén. Ez igen pozitív. Természetesen 5 Mpixeles fotót 5 Mpixelre leméretezni nincs értelme, ekkor a felbontás nem változik, viszont a tömörítési fok igen. Ez nagyon hasznos lehet abban az esetben, ha vészesen fogy a tárhelyünk, de tudjuk, hogy még jópár felvétel elkészítésére lesz szükségünk. Lehetőség van a képek egy részének kivágására is, ezt úgy érhetjük el, ha előbb belenagyítunk a képbe, ekkor a menu gomb megnyomásakor a Trimming menüt kell választani.

Az üzemmód-tárcsa SetUp állásában alapvető beállításokat tudunk elvégezni teljes képernyőn, bár van itt egy-két olyan funkció is, amelynek nem feltétlenül itt lett volna a helye (pl. vörösszem-hatás csökkentő vakumód). Alapvetően itt 5 almenü található, melyek a kijelző bal szélén láthatóak. Sorban a következőket tudjuk itt beállítani: AF mód, digitális zoom fajtája, dátumozás, vörösszem-hatás csökkentés, Hologram AF engedélyezés, automatikus képvisszajátszás felvétel után, kinagyított ikonok aktivizáláskor, külső vaku használata. A memóriakártya menüjében tudunk kártyát formázni, mappát létrehozni, illetve az aktuális mappát kiválasztani. Az utolsó két képernyő beállításai: LCD háttérvilágítása, hangjelzés fajtája, nyelv kiválasztása, fájl sorszámozás, USB kapcsolat módja, video-rendszer fajtája, dátum és idő beállítása.