Címlap 2019

Archívum

Kipróbáltuk: Samsung Galaxy S10+ és S10 teszt

Új mobilfotós cikksorozatunkban telefonokat tesztelek. Az eddigiekhez hasonlóan nem minden részletre kiterjedően, de gyakorlatiasan, (mobil)fotós szemmel – és persze óhatatlanul is szubjektíven, de a tárgyilagosságra törekedve. Első tesztalanyom a DxOMark listáján jelenleg bronzérmes, ennél...

A duplakamerás LG G5 a fő riválisai ellenében

A Samsung a február végén Barcelonában megrendezett MWC-n leplezte le idei csúcsmobiljait, a kamera fronton egymással 100 százalékban megegyező Galaxy S7 és Galaxy S7 edge készülékeket. Ugyanekkor debütált az LG ugyancsak vadonatúj fejlesztésű, flagship...

Hogyan válasszunk monitort?

Nem csak fényképezőgépeknél, de monitorok kiválasztásánál is gondban lehetünk, ha nem tudjuk pontosan, mire érdemes figyelni és mi alapján válasszunk. Cikkünkben a monitorok fotósok számára legfontosabb tulajdonságaival ismertetjük meg az Olvasókat, s olyan gyakorlati jellegű ötleteket adunk, amely segít a szükséges monitor kiválasztásában.

Apple iPhone 6s Plus vs. Samsung Galaxy S7 edge fotópárbaj

Összeeresztettük egymással az amerikai és a koreai gyártó aktuális mobil nagyágyújának a kameráját.

Sony Xperia Z5 Premium kamerateszt

Kipróbáltuk, hogy pontosan mire képes a gyakorlatban a japán gyártó aktuális csúcskategóriás okostelefonjának 23 megapixeles kamerája.

Visszapillantó – 2015

Ismét eltelt egy év, ami minden károgás és fanyalgás ellenére sem volt eseménytelen. Melyik szegmens bővült a legjobban idén? Mire számíthatunk jövőre? Minden kiderül a 2015-ös év áttekintéséből.

CamRanger – a Wi-Fi-s távvezérlő

Nincs Wi-Fi adapter a fényképezőgépedben, de szívesen vezérelnéd azt tabletedről vagy okostelefonodról? Van Wi-Fi-d, de a gyári szoftver nem támogatja a HDR fotózást, s nem készíthetsz könnyedén time-lapse videót? Esetleg a néhány tíz méteres távolságból kioldás nem elég és távolabbra mennél? A megoldás a CamRanger!

Hullámvasúton a fényképezőgép

Egy kis történelmi áttekintés a fényképező eszközök elmúlt 60 évéről, és trendjeiről a statisztikák tükrében. Statisztikák? Igen összeszedtünk néhány számadatot, de igyekszünk kevésbé szárazak lenni, mint egy gimnáziumi matekóra. Honnan jött, és hová tart a fényképezőgép ipar?

Visszapillantó: 2014

Lassan hagyomány, hogy így az esztendő utolsó napján visszatekintünk a magunk mögött hagyott évre, és összefoglaljuk, hogy mi is történt a fotózásban és házunk táján. Nem volt unalmas ez az év sem, de sokakat ért csalódás a bejelentett, vagy a várakozások ellenére be nem jelentett gépek miatt.

Hama DCC System Base távkioldók

Fogadjunk, hogy ha távkioldót keres valaki a fényképezőgépéhez, akkor nem a Hama fog az eszébe jutni először. Pedig a német kereskedőcég szép számmal kínál ilyen kiegészítőt is a fotósoknak, ráadásul akad közöttük az alap verziónál jóval többet tudó is. A most bemutatásra kerülő távkioldók szinte minden márkával használhatók.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Így másolhatod át egy kép színvilágát egy másikra

Tetszik egy kép színvilága és szeretnél hasonlót csinálni a saját fotóddal? Itt a megoldás!

Automatikus háttérelmosás effekt Photoshopban, avagy a Depth Blur szűrő

Ismerkedj meg a Photoshop új Depth Blur neurális szűrőjével.

Bővebben az Adobe Lightroom AI témakijelöléséről

Tanulságos oktatóvideó a Lightroomban és Camera RAW-ban elérhető új, mesterséges intelligenciával támogatott témakijelölés funkciójáról.

Igen részletesen a frekvencia elkülönítés technikáról

Sok profi retusőr dolgozik a Frequency Separation technikával az arcbőr retusálásánál. Nézzük, hogyan is működik.

Nem sikerül a finom átmenetű ecsetelés a Lightroomban?

Világosítanál a képed egy részén és ehhez a Lightroom módosító ecsetét használod, de nem lesz szép az eredmény? Imitt-amott kihagy pixeleket? A hiba oka...