Értékelés
Ajánló
Íme az élő példa, hogy lehet a jót még jobbá tenni. Na azért nem annyira, hogy megfeküdje az egyszeri vásárló gyomrát, csak apránként, hogy jusson valami a következő generációnak is. Ennek a szériának az érintőképernyős kijelző és a videó jutott. Utóbbit azért félve írom le, mert láttunk már a Panasonictól több szolgáltatást nyújtó, fejlettebb videót is. Elég csak a GH1-re gondolni, de felhozhatnám példának az ultrakompakt mezőnyben induló DMC-FZ38-at is, amely manuális videomódokat is kínál.
Marad tehát az érintőképernyő, mint a legfigyelemreméltóbb újdonság, ami valóban kényelmesebbé, gyorsabbá teheti a gép kezelését, ha adunk magunknak egy kis időt hozzászokni. Aztán van itt még egy-két friss funkció, mely a kompaktok után ebből a modellből sem maradhatott ki. Ilyen az intelligens felbontás mód, ennél a gépnél mindjárt háromféle fokozattal. Megemlíteném az átrendezett kezelőszerveket is, ami nekem kimondottan pozitív változást jelentett.
Valóban jobb lett, de nem annyival, hogy a G1 tulajdonosok azonnal sutba dobják bevált masinájukat és rohanjanak G2-őt venni, kivéve ha tényleg nagyon hiányzik az a videó. Tapiképernyő mániásoknak is kihagyhatatlan, mert ha jól emlékszem ez most a piacon a legfejlettebb ilyen gép – eddig csak kiskompaktok között láttunk hasonlót.
Hölgyeim és uraim, színpadon a G2!
Pro és kontra
Pro és kontra | |
---|---|
előnyök | hátrányok |
|
|
Mellékelt tartozékok
A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereket tartalmazó CD-n kívül, a következőket kapjuk:
- vázsapka
- USB kábel
- A/V kábel
- DMW-BLB13E lítium-ion akkumulátor
- hálózati akkutöltő
- vállpánt
- műanyag érintőtoll (képernyőhöz)
A fényképezőgépet a Panasonic South-East Europe Kft-től kaptuk kölcsön. Köszönjük!
Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a melléklet működését. Köszönjük!
Tesztképeink
A Panasonic Lumix DMC-G2 fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltök az ekvivalens gyújtótávolságot és az érzékenységet. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak, és minden tekintetben módosítatlanok.