Címlap 2017

Archívum

Minolta és Sony Alpha történelem

1 órás videóban beszélget Chelsea és Tony Northrup a Minolta és Sony Alpha fényképezőgépekről, egészen 1928-tól, érintve a Minoltaflex TLR, a cserélhető objektíves Minolta 35 távmérős, a Minolta SR-7 tükörreflexes, a Minolta Dynax/Alpha 9000...

Phottix TR-90 időzítős kioldó

Aki rendszeres olvasónk, biztosan tudja már, hogy a Phottix rengeteg kiegészítőt kínál. Ezúttal egy vezetékes, programozható, időzítős kioldó járt nálunk, mely a cég legkomolyabb darabja. Segítségével hosszú expozíciós idejű (B) fotók, valamint fix időközönként készített képekből timelapse videó is készíthető.

Pixel TC-252 (TW-282) időzítős kioldó

Egy újabb Pixel terméket mutatunk be, mely elsődlegesen vezetékes távkioldóként funkcionál, de időzítője segítségével akár timelapse videó készítésére is könnyedén felhasználható.

Phottix Plato O1 rádiós távkioldó

Távkioldókból elég nagy a választék, és a közelmúlt kábeles megoldásai után egyre több vezeték nélküli modellből válogathatunk. Természetesen a kínai gyártók is aktiválták magukat, így viszonylag olcsón is hozzájuthatunk ilyen kiegészítőhöz. Egy rövid bemutató erejéig a Phottix Plato kioldó Olympus változata járt nálunk.

Sony HVL-F43AM rendszervaku

A Sony idén megjelent új rendszervakuja járt nálunk, mely különleges kialakításával példa lehet(ne) a többi gyártónak is. Rövid bemutatónkban a az új rendszervaku főbb jellemzőit is körüljárjuk.

Történelem: Yashica

Találós kérdés. Melyik volt a világ első full-frame, kisfilmes DSLR fényképezőgépe? Akik a jelenleg ismert nagy cégekre gondoltak, rossz nyomon járnak. Akik a Contax N Digitalra, eltalálták. Az újabb Contaxok mögött pedig olyan nevek állnak mint a Kyocera, vagy történelmi áttekintésünk „hőse”, a Yashica.

Történelem: AGFA

Az AGFA cég históriája hasonló a német fotótechnikai vállalatok nagy részéhez. A háború után világhírnevet és komoly piaci pozíciót szerzett társulás a 60-as, 70-es évek japán termékáradatával képtelen volt felvenni a versenyt és mára jelentősen kiszorult a fotópiacról. Rövid történelmi összefoglalónk betekintést enged a fényes múltba, és a még mindig élő jelenbe.

Történelem: Polaroid

Amerika büszkesége, az instant fotózásban és a polárszűrő technológiában élenjáró Polaroid, a közelmúltban inkább sorozatos csődjeiről volt híres. A sokadik tulajdonosváltás után a vállalat még mindig él, bár egykori sikereitől már csak az olyan összefoglalók hangosak, mint a most következő.

Yongnuo vakuk

A szerkesztőségbe lépve egy titokzatos doboz fogadott a sarokban. Kibontva már semmi titokzatos nem volt benne, csak egy nagy rakás fotós kiegészítő, melyekből kedvem szerint válogathattam. Első körben három furcsa nevű vakut szúrtam ki magamnak. A Yongnuo sorozat villanói elsősorban az olcsóbb vakukat keresők számára jelenthetnek megoldást.

Metz vakuk a porondon

Három Metz villanó járt nálunk, egy belépőszintű Metz 36 AF-4C, egy középkategóriás Metz 48 AF-1 és egy csúcs készülék, a Metz 58 AF-1. A vakuk javarészét egy esküvőn is kipróbáltuk. Tapasztalatainkról rövid cikkünkben számolunk be.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Vigyázz, hova lépsz!

Lassan indul az esküvői szezon, érdemes újra átvenni, mire érdemes figyelni a fotózás hevében. Persze még mielőtt neki indulnánk, profihoz méltó módon elsőként ellenőrizni...

Pofon egyszerű és igen hatékony zajszűrési technika

Az f64 videójában egy remek ötlet megvalósítását láthatjuk, amely hatékony zajszűrést ígér anélkül, hogy a világos tónusok részletei elvesznének. A nagy érzékenységgel...

Így turbózhatod fel a napsugarakat

Jimmy McIntyre videójából megtanulhatjuk, hogyan készíthetünk hatásos HDR fotót, felturbózott napsugarakkal. Aki ismeri Jimmy-t, tudja róla, hogy előszeretettel mutogatja saját Raya Pro...

Így lesz precízebb a tartalomfüggő (Content Aware) kitöltés PS-ben

Egy új paraméter csodákra képes a Photoshop tartalomfüggő kitöltésénél.

Egy újabb módszer a kis képzaj eléréséhez

A digitális fotózásban a képzajjal kell a legtöbbet küzdeni. Bár ma már kaphatók nagyon alacsony képzajú, magas érzékenységnél is jól használható gépek, a fotósokban...