Címlap 2018

Archívum

Visszatekintő – 2018

Évről évre igyekszünk az esztendő végén számot adni arról, hogy a legjelentősebb fényképezőgép és objektív gyártók milyen újdonságokkal lepték meg a fotós társadalmat. Ezt a szép hagyományt kár volna pont idén elfelejteni, akkor, amikor...

Visszapillantó – 2015

Ismét eltelt egy év, ami minden károgás és fanyalgás ellenére sem volt eseménytelen. Melyik szegmens bővült a legjobban idén? Mire számíthatunk jövőre? Minden kiderül a 2015-ös év áttekintéséből.

Visszapillantó: 2014

Lassan hagyomány, hogy így az esztendő utolsó napján visszatekintünk a magunk mögött hagyott évre, és összefoglaljuk, hogy mi is történt a fotózásban és házunk táján. Nem volt unalmas ez az év sem, de sokakat ért csalódás a bejelentett, vagy a várakozások ellenére be nem jelentett gépek miatt.

Hama DCC System Base távkioldók

Fogadjunk, hogy ha távkioldót keres valaki a fényképezőgépéhez, akkor nem a Hama fog az eszébe jutni először. Pedig a német kereskedőcég szép számmal kínál ilyen kiegészítőt is a fotósoknak, ráadásul akad közöttük az alap verziónál jóval többet tudó is. A most bemutatásra kerülő távkioldók szinte minden márkával használhatók.

Phottix Hector 7 HD külső LCD

Akár videózunk, akár fotózunk kedvenc DSLR gépünkkel, mindkét területen jól jöhet egy nagyobb külső monitor. Jó pár éve már a kínai gyártók is elárasztanak minket ilyen termékekkel. Ezúttal a Phottix 7"-os kijelzőjét vizsgáltuk meg közelebbről.

Adatlap a konyhában

Mi történik, ha elénk toppan egy fényképezőgép adatlap, de kezdőként az ott leírtak nagy részét nem értjük. Semmi gond! Rövid összefoglalónkkal a Pixinfo adatlapok útvesztőjét szeretnénk megvilágítani.

Sunpak DigiFlash 3000 TTL vaku

A lehető legegyszerűbb TTL vakut kaptuk meg bemutatóra. A Canon és Nikon DSLR-eken tökéletesen használható DigiFlash 3000 olcsón biztosít a gép saját vakujánál bátrabb villanást és némi extrát.

smc Pentax-DA 18-135mm F3,5-5,6 ED AL [IF] DC WR

Az sosem hátrány, ha egy kitobjektív egy kicsit többet kínál mint az átlag. Mondjuk egy nagy lépéssel több zoomot, vagy esetleg olyan extrákat, melyek máshol ritkaságnak számítanak. Most egy ilyen optikáról lesz szó.

Kipróbáltuk: Pentax K-3 teszt

Végre hozzánk is megérkezett az elmúlt év októberében bejelentett és kb. novembertől kapható Pentax K-3 tesztpéldánya. A fényképezőgép egyenes folytatása a nagysikerű K-5-nek, és még a kis kitérőnek számító K-5 II-höz képest is sok újdonsággal szolgál.

Kipróbáltuk: Pentax K-50 teszt

A digitális tükörreflexes piac legszínesebb gyártója nemrég egy új belépő/haladó kategóriás DSLR-rel állt elő K-50 néven. A tavalyi K-30 utódját most közelebbről is megismerhetjük.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Mire jó a 40 kép/mp? Tippek nagy sebességű fotózásokhoz!

Izgalmas lehetőségeket kínál egy nagy sebességű és viszonylag hosszú időtartamú sorozatfelvételre képes gép - de tudni kell azt kihasználni is.

4:2:2, 4:2:0? Mik ezek? Azaz a szín-almintavételezés (color subsampling)

Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok? Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.

Alapfokon: Objektívek – Cserélhető objektívek

Eddig általánosságban beszéltünk az objektívekről, és főleg úgy tekintettünk rájuk, mint a fényképezőgéptől elválaszthatatlan részre. A komolyabb gépek azonban nincsenek az optikával egybeépítve, így azok levehetők és cserélhetők.

Jelentős képlágyulást okozhatnak a napellenzők!

Meglepő, de valahol logikus felfedezést tett Steve Perry, aki a hidegben, napellenzővel történő fotózás során durva lágyságot tapasztalt a képeinél.

Záridő számító csillagos égbolt fotózáshoz

Asztrotájképek készítéséhez nyújt segítséget a Milky Way Exposure Calculator.