Címlap Címkék Kifutott

Címke: kifutott

Testközelből: Canon EOS R5, EOS R6 és az új objektívek

Egy fontos hiányt pótolt a Canon a mai bejelentésekkel.

1 Nikkor 32mm f/1,2 CX

Nemrégiben három Nikon 1 rendszerű objektív járt nálunk, ezek közül talán a legígéretesebbnek és leginkább érdekesnek a portrézáshoz ajánlott f/1,2 fényerejű 32 mm-es objektív ígérkezett. Tapasztalataink cikkünkben találhatók.

1 Nikkor 10-100mm f/4-5,6 ED CX VR

A Nikon kis MILC gépeihez fejlesztett kedvező árú utazózoom objektíve járt nálunk, amely 27-270 mm-nek megfelelő látószöget kínál, s emellé egész kis méret és elfogadható tömeg társul. De vajon a nagy átfogásért cserébe nem kell-e nagy árat fizetnünk a képminőség rovására? Ennek is utánanéztünk!

1 Nikkor 10-30mm f/3,5-5,6 ED CX VR PD-Zoom

A Nikon a MILC gépeihez nemrégiben egy igen aprócska alap zoomobjektívet dobott piacra, amely a korábbinál is jóval kisebb és jóval könnyebb. Megvizsgáltuk, hogy a zoommotorral is ellátott objektív apró mérete hatással volt-e a képminőségére.

Samsung 60mm f/2,8 Macro ED OIS SSA

A Samsung valódi 1:1 leképezést nyújtó makró objektívet is kínál APS-C szenzoros NX rendszeréhez, amelyben a természetfotósok egy része is biztosan örömét leli majd. Tapasztalatunk szerint ráadásul a kézi élességállítás élőképen jóval hatékonyabb, mint egy viszonylag kis méretű TTL optikai keresőben, így az elektronikus keresővel ellátott MILC-eknek e téren is szép előnyük lehet. De vajon az optika is jó?

Samsung S 16-50mm f/2-2,8 ED OIS

A Samsung idén kezdte igazán komolyan venni a MILC fényképezőgép rendszerét, s elkezdte bővíteni objektívjeit a felső kategóriás S optikákkal. A Samsung S 16-50mm f/2-2,8 ED OIS paraméterei és külseje alapján is ízig-vérig profi optika. De vajon a képminősége is kellően jó? Erre is keressük a választ tesztünkben.

Leica Vario-Elmar-T 18-56mm F3,5-5,6 ASPH

A népszerű APS-C szenzorra készült alapzoomok klubja új tagot avathat, a Leica gyújtótávolságban is kissé különc 18-56mm-es objektívjét. Nemrég teszteltük a hozzá való T-modellel, mely a német gyártó első MILC gépe. Itt az ideje csak az objektívre koncentrálni.

Sigma 150-500mm f/5-6,3 APO DG OS HSM

A múltkor bemutatott 50-500mm-es Sigma után most jöjjön a párja, mely néhány szolgáltatást (pl. nagyobb fényerő, szélesebb zoomtartomány, makró képesség) leszámítva szinte ugyanazt kínálja. Tesztünk során megvizsgáltuk, hogy az olcsóbb húsnak valóban hígabb-e a leve.

Sigma 50-500mm f/4,5-6,3 APO DG OS HSM

A fotósok körében csak Bigmának becézett 50-500mm-es objektív, bizonyára sokak szívét megdobogtatja azok közül, akik viszonylag elérhető áron szeretnének egy sokoldalú nagy teleobjektívet vásárolni. Az optika Canon bajonettes változata járt nálunk.

1 Nikkor 10-100mm f/4,5-5,6 ED CX VR PD-Zoom

A Nikon 1 rendszerének indulásakor debütált az első motoros zoomos objektív, mely azóta is egyedülálló a Nikkor optikák között. A nagy zoomátfogású objektív azonban utazózoomnak csak nehezen nevezhető, hiszen tömege nem csekély. Nézzük, mit tud ezért cserébe nyújtani.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Hosszú expozíció imitálása Photoshopban 2 perc alatt

Vannak helyzetek, amikor vagy nincs rá módunk, hogy akármilyen záridőt használjunk (pl. egy csónakból fotózunk), vagy utólag jövünk rá, hogy mennyivel jobb lenne a...

Így utómunkázunk

Varga Zsolt esküvőfotós megmutatja, hogyan készül el nála egy álomesküvői retusált kép. Három percben láthatjuk azt a rengeteg munkát, ami egy esküvői...

Újszülött fotózás

Bár hazánkban nincs még óriási divatja, de szerintem ami késik, nem múlik. Már megint a külföld majmolása - kezdhetné bárki legyintve, mielőtt kilép a blogból....

Mire jó a 40 kép/mp? Tippek nagy sebességű fotózásokhoz!

Izgalmas lehetőségeket kínál egy nagy sebességű és viszonylag hosszú időtartamú sorozatfelvételre képes gép - de tudni kell azt kihasználni is.

A mélységélesség

Ismét egy jó videót készített a Filmmakers IQ. Ahogyan már megszokhattuk John P. Hess-től, megint egy igen minőségi és jól érthető videót...