Címlap Címkék Kifutott

Címke: kifutott

Testközelből: Canon EOS R5, EOS R6 és az új objektívek

Egy fontos hiányt pótolt a Canon a mai bejelentésekkel.

1 Nikkor 32mm f/1,2 CX

Nemrégiben három Nikon 1 rendszerű objektív járt nálunk, ezek közül talán a legígéretesebbnek és leginkább érdekesnek a portrézáshoz ajánlott f/1,2 fényerejű 32 mm-es objektív ígérkezett. Tapasztalataink cikkünkben találhatók.

1 Nikkor 10-100mm f/4-5,6 ED CX VR

A Nikon kis MILC gépeihez fejlesztett kedvező árú utazózoom objektíve járt nálunk, amely 27-270 mm-nek megfelelő látószöget kínál, s emellé egész kis méret és elfogadható tömeg társul. De vajon a nagy átfogásért cserébe nem kell-e nagy árat fizetnünk a képminőség rovására? Ennek is utánanéztünk!

1 Nikkor 10-30mm f/3,5-5,6 ED CX VR PD-Zoom

A Nikon a MILC gépeihez nemrégiben egy igen aprócska alap zoomobjektívet dobott piacra, amely a korábbinál is jóval kisebb és jóval könnyebb. Megvizsgáltuk, hogy a zoommotorral is ellátott objektív apró mérete hatással volt-e a képminőségére.

Samsung 60mm f/2,8 Macro ED OIS SSA

A Samsung valódi 1:1 leképezést nyújtó makró objektívet is kínál APS-C szenzoros NX rendszeréhez, amelyben a természetfotósok egy része is biztosan örömét leli majd. Tapasztalatunk szerint ráadásul a kézi élességállítás élőképen jóval hatékonyabb, mint egy viszonylag kis méretű TTL optikai keresőben, így az elektronikus keresővel ellátott MILC-eknek e téren is szép előnyük lehet. De vajon az optika is jó?

Samsung S 16-50mm f/2-2,8 ED OIS

A Samsung idén kezdte igazán komolyan venni a MILC fényképezőgép rendszerét, s elkezdte bővíteni objektívjeit a felső kategóriás S optikákkal. A Samsung S 16-50mm f/2-2,8 ED OIS paraméterei és külseje alapján is ízig-vérig profi optika. De vajon a képminősége is kellően jó? Erre is keressük a választ tesztünkben.

Leica Vario-Elmar-T 18-56mm F3,5-5,6 ASPH

A népszerű APS-C szenzorra készült alapzoomok klubja új tagot avathat, a Leica gyújtótávolságban is kissé különc 18-56mm-es objektívjét. Nemrég teszteltük a hozzá való T-modellel, mely a német gyártó első MILC gépe. Itt az ideje csak az objektívre koncentrálni.

Sigma 150-500mm f/5-6,3 APO DG OS HSM

A múltkor bemutatott 50-500mm-es Sigma után most jöjjön a párja, mely néhány szolgáltatást (pl. nagyobb fényerő, szélesebb zoomtartomány, makró képesség) leszámítva szinte ugyanazt kínálja. Tesztünk során megvizsgáltuk, hogy az olcsóbb húsnak valóban hígabb-e a leve.

Sigma 50-500mm f/4,5-6,3 APO DG OS HSM

A fotósok körében csak Bigmának becézett 50-500mm-es objektív, bizonyára sokak szívét megdobogtatja azok közül, akik viszonylag elérhető áron szeretnének egy sokoldalú nagy teleobjektívet vásárolni. Az optika Canon bajonettes változata járt nálunk.

1 Nikkor 10-100mm f/4,5-5,6 ED CX VR PD-Zoom

A Nikon 1 rendszerének indulásakor debütált az első motoros zoomos objektív, mely azóta is egyedülálló a Nikkor optikák között. A nagy zoomátfogású objektív azonban utazózoomnak csak nehezen nevezhető, hiszen tömege nem csekély. Nézzük, mit tud ezért cserébe nyújtani.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Heti Fortepan – 16.: 2020 kedvencei

Idén mintegy 20.000 fotó került fel a Fortepan weboldalára, ebből választották ki a 30 legjobbat.

Ételfotózás 1×1

Ingyen juthatunk hozzá a PhotoShelter jóvoltából a 29 oldalnyi hasznos információval szolgáló, ételfotózás alapjaival foglalkozó online kiadványhoz. A legfontosabb alapoktól a profi...

7 kompozíciós tipp a szebb fotókhoz

Két hete sorra vettük, hogy mikre érdemes odafigyelni, ha jobb fotókat szeretnél készíteni a mobiloddal. A tíz tanács között szerepelt az is, hogy figyelj...

Portréfotózás – ingyen oktatóvideó

A Photogy ingyenes oktatóvideót tett közzé, amelyben Alex Koloskov magyarázza el a portréfotózás fontos alapköveit stúdióban és kültéren egyaránt. A leckében többek...

Így készíthetsz könnyedén remek fényfestett portrékat csillagjárással

Eric Paré kanadai fotós a fényfestés egyik mestere. Elismertségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 2015-ös AdobeMAX szakmai konferenciára is meghívták vendégfotósként. Az...