Címlap Címkék Phottix

Címke: Phottix

Phottix Indra 500 TTL

TTL vakuvezérlésre is alkalmas kültéri stúdióvakut hozott a futár szerkesztőségünkbe, amelyhez egy beaty dish-et is kaptunk. Az 500 Ws-os vaku kiválóan alkalmas napfényben történő derítővillantásra, akár nyitott blendével történő, nagy zársebességes fotózás esetére is. Ráadásul a vaku beépített rádiós vevőt is tartalmaz. Ígéretes? Szerintem igen!

Phottix Pro CPL-MC polarizációs és Vario ND szűrők

Két Phottix szűrő járt nálunk, amelyek a kreatívabb fotózást, illetve adott esetben a videózást segítik elő.

Phottix LED panelek

A LED-es fényforrások területén nehéz újat mutatni, a Phottixnak mégis sikerült. A következő panelek tulajdonképpen semmi extrát nem tudnak, csupán az áramellátásuk tér el egy kicsit a szokványostól. Egy ilyen apróság viszont bőven elég lehet, hogy a választásnál maga felé billentse a mérleg nyelvét.

Phottix Strato TTL

Nemrégiben a Yongnuo LCD-s TTL vakukioldója járt nálunk, most egy hasonló képességű, szintén folyadékkristályos kijelzővel szerelt TTL rádiós kioldó vendégeskedik nálunk, ezúttal viszont a Phottixtól.

Phottix Hector 7 HD külső LCD

Akár videózunk, akár fotózunk kedvenc DSLR gépünkkel, mindkét területen jól jöhet egy nagyobb külső monitor. Jó pár éve már a kínai gyártók is elárasztanak minket ilyen termékekkel. Ezúttal a Phottix 7"-os kijelzőjét vizsgáltuk meg közelebbről.

Phottix Odin vakukioldó és távvezérlő

A nemrég bemutatott, nagy teljesítményű Phottix Mitros vaku után most itt a vele tökéletesen kompatibilis rádiós kioldó párja. A kínai gyártó szeret mitológiai neveket adni termékeinek, így ez az Odin nevet kapta. Segítségével gyakorlatilag az összes vakufunkció akár 100 méteres távolságból is vezérelhető.

Phottix Mitros vaku

A Phottixot azt hiszem nem kell bemutatni, hiszen a hongkongi cég termékei évek óta jelen vannak a hazai fotósboltok kínálatában is. A zömében vaku és stúdió kiegészítőket gyártó vállalat egy saját vakumodellt is forgalmaz Mitros néven, és nem is kis teljesítménnyel. A Canon verzió járt nálunk.

Phottix TR-90 időzítős kioldó

Aki rendszeres olvasónk, biztosan tudja már, hogy a Phottix rengeteg kiegészítőt kínál. Ezúttal egy vezetékes, programozható, időzítős kioldó járt nálunk, mely a cég legkomolyabb darabja. Segítségével hosszú expozíciós idejű (B) fotók, valamint fix időközönként készített képekből timelapse videó is készíthető.

Phottix szűrők és előtétek

A szerkesztőségünkbe négyféle Phottix termék érkezett, melyek között egyszerű UV-szűrő, polarizációs szűrő, makró előtét lencse szett és csillag trükkszűrő is szerepelt. A szűrőket és előtéteket természetesen ki is próbáltuk, legalábbis azokat, melyeknél első ránézésre nem feltétlen ismerjük a végeredményt.

Phottix és Pixel portrémarkolatok

A McGoat webáruház jóvoltából lehetőségünk nyílt közelebbről megvizsgálni két-két portrémarkolatot a Canon EOS-5D Mark II-höz, illetve a Nikon D7000-hez. A két géphez a Phottix és a Pixel által készített markolatokat kaptuk, melyek között próbáltunk különbséget keresni.

NÉPSZERŰ CIKKEK

Nem sikerül a finom átmenetű ecsetelés a Lightroomban?

Világosítanál a képed egy részén és ehhez a Lightroom módosító ecsetét használod, de nem lesz szép az eredmény? Imitt-amott kihagy pixeleket? A hiba oka...

Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban

A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?

Vigyázz, hova lépsz!

Lassan indul az esküvői szezon, érdemes újra átvenni, mire érdemes figyelni a fotózás hevében. Persze még mielőtt neki indulnánk, profihoz méltó módon elsőként ellenőrizni...

Absztrakt makrók – Nikon #CreateYourLight

Folytatódik a Nikon otthoni fotózást elősegítő oktatóvideó sorozata, ezúttal a házi absztrakt makró fotózásé a főszerep. E témában négy videó is megjelent!

Mi köze a tiplinek a vakuszinkronhoz?

Több, mint gondolnád! 1947-ben Artur Fischer német feltaláló jegyeztette be a szinkronizált vaku szabadalmát, miután az akkori vakukkal képtelen volt jó...